czwartek, 7 sierpnia 2014

Jimmy Choo - lacy shoes

 Someone once said that women are divided into those that love the bags, and those who love the shoes. I belong to the other group. When I see amazing shoes - I can't just control my desire to have them. Unfortunately most of those that make my heart beats faster are very expensive. But always of course I can admire them from afar.
One of my favorite shoes designer is Jimmy Choo. In recent days I came across his lacy shoes collection and I totally felt in love with them. I am sure that everyone of you will find among them the perfect pairof shoes for herself :-)
Ktoś kiedyś powiedział, że kobiety możemy podzielić na te, które kochają torebki oraz na te, które kochają buty. Ja osobiście należę do tej drugiej grupy. Kiedy tylko widzę niesamowite buty - nie potrafię kontrolować chęci ich posiadania. Na nieszczęście większość z tych , które sprawiają, iż moje serce zaczyna szybciej bić są bardzo drogie. Ale zawsze oczywiście mogę podziwiać je z daleka. 
Jednym z moich ulubionych projektantów obuwia jest Jimmy Choo. W ciągu ostatnich dni natrafiłam na jego kolekcję koronkowych butów, w której totalnie się zakochałam. Jestem pewna, że każda z Was znajdzie wśród nich idealną parę butów dla siebie. :-)
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

14 komentarzy:

 1. I belong to the first group instead, but Ima huge shoes lover too! Jimmy Choo designs are to die for, Im literally drooling over all of these!:) Kisses! xo

  OdpowiedzUsuń
 2. Love lace, the flats are my favourite, want them so much. Let me know if you'd like to follow each other.

  OdpowiedzUsuń
 3. These are so beautiful an sexy too, id love to have a pair. I appreciate your wonderfully kind comment!

  OdpowiedzUsuń
 4. These shoes are a dream !
  How are you beautiful Carolyna ? Kisses :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne te buciki! Nie miałabym nic przeciwko gdyby takie znalazły się w mojej szafie :-)
  Dziękuje za odwiedziny :-)

  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. mmmmm cudne Karolinko ! takie buty to prawdziwy luksus ...100% kobiecości

  OdpowiedzUsuń
 7. Beautiful shoes!!

  xx

  http://www.madridforniagirl.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Kilka modeli nawet mi się spodobało :)

  OdpowiedzUsuń
 9. one more time thank you so much for all comments and visits here :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja też jestem miłośniczką butów, a zwłaszcza wysokich obcasów. Kilka modeli chętnie bym widziała u siebie :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Thank you so much for every single comment they make me smile. I will try to visit your blog as soon as I can :-) If you like my blog just follow me, if I like yours I will do the same :-)

Dziękuję bardzo za każdy pojedyńczy komentarz. Odwiedzam Wasze blogi tak szybko jak mogę :-) Jesli spodoba się Tobie mój blog będzie mi miło jak go zaobserwujesz. Jeśli spodoba mi sie Twój z pewnością zrobię to samo :-)